Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Służby na pielgrzymce

Przygotowanie pielgrzymki to trwa długo i jest w to zaangażowanych wiele osób. Pielgrzymkę tworzą pielgrzymi, ale jest też duży sztab ludzi, którzy też są pielgrzymami, choć idą trochę w inny sposób. Myślę tu a całej logistyce pielgrzymki. Składają się na to służby porządkowe, które dbają o bezpieczne przejście całego strumienia. Są też porządkowi dbający o bezpieczeństwo poszczególnych grup.

Są służby medyczne, które dbają o nasze zdrowie.

Służby ekologiczne dbające o porządek w miejscach postoju.

Służby bagażowe, które przewożą bagaże.

Służba kwatermistrzowska związana z naszym noclegiem.

Wreszcie wiele innych pojedynczych osób, które tworzą całą pielgrzymkę.

Dla wielu braci i sióstr zaangażowanych w tworzenie zaplecza logistycznego pielgrzymki to wielki zaszczyt.

Ale skupmy się w tym momencie na jednej służbie. Dbających o nasze bezpieczeństwo. Przede wszystkim widzimy porządkowych przy grupie. Oni są po to, aby nas ochraniać w czasie przemarszu. Współpracujmy z nimi i im na ile możemy pomagajmy. Są też porządkowi całej pielgrzymki, dbający o bezpieczne przejście całego strumienia oraz służący pomocą wszystkim braciom i siostrom. Niech nasza pielgrzymia rodzina będzie pięknym świadectwem wzajemnej służby.