Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Regulamin Pielgrzymki

Opublikowano: środa, 01 sierpień 2018

Warto każdego roku na nowo przypomnieć sobie, o co naprawdę w naszym pielgrzymowaniu chodzi i jakich zasad należy przestrzegać dla wspólnego dobra. Ci, którzy wybierają się na pielgrzymi szlak po raz pierwszy, niech szczególnie uważnie przeczytają ten tekst.

Pielgrzymka jest wydarzeniem ściśle religijnym i ma charakter rekolekcji w drodze.

Pielgrzymem jest ten, kto idzie w grupie, nosi znaczek pielgrzymkowy, ma przy sobie wypisaną legitymację i czynnie uczestniczy w modlitewnym programie grupy.

Za zgodą Przewodnika (musi on wiedzieć dlaczego brakuje kogoś w grupie) można na jakiś czas przenieść się do innej grupy i w niej uczestniczyć w pielgrzymkowym programie.

Nie można opuszczać swojej grupy przed zakończeniem etapu, ani pozostawać na miejscu po wyjściu grupy.

Wszelkie przejazdy samochodami są możliwe tylko za zgodą Przewodnika lub służby medycznej Pielgrzymki.

Pielgrzymka ma charakter pokutny (sierpień!), przez cały czas jej trwania obowiązuje absolutny zakaz palenia tytoniu i picia jakichkolwiek napojów alkoholowych.

Pamiętać należy również, mimo upałów, o godziwym, odpowiednim stroju (nie sportowo-plażowym).

Noclegi są wyznaczane przez Szefa Kwaterunkowego i w imię miłości bliźniego należy przestrzegać wyznaczonych rejonów nocowania.

Zdajemy sobie sprawę, że z biegiem lat trwania Pielgrzymki o noclegi jest coraz trudniej, dlatego byłoby dobrze, gdyby pielgrzymi mający od lat zapewnione noclegi, zapraszali na nie także tych początkujących. W miejscach, gdzie najtrudniej było ostatnio ze znalezieniem noclegu, będą ustawione namioty, w których na karimatach można będzie przenocować – w Zawadzkiem koło nowego kościoła, we Wręczycy i w Kaleju. Warto też pamiętać o właściwym na noclegach zachowaniu – z poszanowaniem cudzego dobra oraz o serdecznym podziękowaniu gospodarzom za gościnę.

Wszyscy Pielgrzymi tworzą wielką Chrześcijańską Rodzinę - dlatego zwracamy się do siebie „Bracie”, „Siostro” (nieważne są tytuły i zajmowane stanowiska w pracy) i troszczymy się o stworzenie klimatu życzliwości, wzajemnej pomocy, wyrozumiałości, radości i pokoju.