Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Duchowe pielgrzymowanie

Opublikowano: niedziela, 08 sierpień 2021

W nawiązaniu do zachęty Biskupa Opolskiego do duchowego pielgrzymowania, podajemy informacje przydatne duchowym pielgrzymom. W ubiegłych latach duchowymi pielgrzymami byli zazwyczaj ci, którym zdrowie, choroba oraz niepokonalne przeszkody zawodowe lub rodzinne uniemożliwiały wyruszenie na szlak pielgrzymi. W tym roku dołączają do nich także stali wierni pielgrzymi, którym na szlak nie pozwalają wyjść poważne ograniczenia związane z epidemią.

Jak zatem duchowo pielgrzymować? Najpierw świadomie podjąć decyzję o duchowym pielgrzymowaniu, zaplanować na to czas i być gotowym na wyrzeczenia oraz wzbudzić intencję, która będzie mu towarzyszyła. Dobrze byłoby przystąpić także do sakramentu pokuty i pojednania oraz zadbać o codzienne uczestnictwo we Mszy św. w swojej parafii i przyjąć Komunię Świętą. 

Duchowi pielgrzymi mogą także skorzystać z przygotowanych przez organizatorów pomocy: 
(1) Aplikacja Mobilna BonaFide. Należy ją pobrać na swój telefon (Smartfon lub iPhone) z Internetu (Sklep Google Play lub AppStore) wpisując nazwę «Bonafide». Po zainstalowaniu należy założyć swoje konto podając swoje podstawowe dane, a następnie wybrać naszą diecezję i odpowiedni strumień pielgrzymki. Aplikacja zawiera wszystkie przydatne informacje i pomoce duchowe (konferencje, wprowadzenia do Anioła Pańskiego i Koronki do Bożego Miłsierdzia, rozważania różańcowe oraz modlitwy). Ponadto jest dostępna interaktywna mapa z trasą pielgrzymki. 
(2) Strona internetowa (www.pielgrzymka-opolska.pl). W zakładce «Duchowe Pielgrzymowanie» znajdują się materiały tekstowe na każdy dzień pielgrzymki (konferencje, refleksja przed Aniołem Pańskim i Koronką do Bożego Miłosierdzia) oraz modlitwy. Na stronie znajdują się także inne przydatne informacje i pomoce. 
(3) Profil Facebook (www.facebook.com/PielgrzymkaOpolska). Kilka razy w ciągu każdego dnia będą na nim umieszczane przydatne informacje oraz materiały dla duchowych pielgrzymów. Dostępna będzie także transmisja video z Mszy św. pod przewodnictwem Księży Biskupów z różnych miejsc diecezji. 
(4) Transmisja w TVP Opole. W niedzielę o 9.00 w TVP Opole odbędzie się transmisja Mszy św. na początek pielgrzymki z Bazyliki św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie. 
(5) Transmisje i audycje w Diecezjalnym Radiu Doxa. Nasze radio przygotowało specjalną ramówkę na czas pielgrzymki, a w niej: wejścia z trasy, rozmowy z pielgrzymami, ponadto  17.50 i 20.50 – Pielgrzymkowe Konferencje;  21.00 – różaniec z udziałem pielgrzymów. 
(6) Materiały w Opolskim Gościu Niedzielnym. W najnowszym numerze Gościa Opolskiego z niedzieli 15 sierpnia znajdą się materiały dla duchowych pielgrzymów i inne cenne informacje.

Pielgrzymów przemierzających w tym roku szlak na Jasną Górę sztafetowo i pielgrzymów duchowych niech połączy wspólna modlitwa oraz duchowy i fizyczny trud, czyniący z nich jedną pielgrzymią rodzinę.