Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Duchowe pielgrzymowanie

Opublikowano: wtorek, 06 sierpień 2019

Duchowe Pielgrzymowanie… może nie raz spotkaliśmy się z takim stwierdzeniem. Wszędzie słyszymy zachętę, aby iść na pielgrzymkę na Jasną Górę. Co robi duchowy pielgrzym? Też pielgrzymuje, ale trochę inaczej.

Każdy, kto jest w pełni sił i chęci powinien iść na pielgrzymkę. Jest też swoista grupa duchowa. Do niej należy każdy, kto nie może iść na pielgrzymkę ze względu na chorobę, brak wolnego czasu, pracę lub inne przeszkody. Grupę tworzą ci, którzy są pielgrzymami, ale podejmują obowiązki dnia codziennego.

Co powinien zatem robić duchowy pielgrzym?

1. Każdy duchowy pielgrzym jest zobowiązany do przebywania myślami z pielgrzymami.

2. Zobowiązany jest do codziennej modlitwy za pielgrzymów – różaniec.

3. W miarę możliwości powinien uczestniczyć w codziennej Mszy św. W wielu parafiach organizowane są specjalne nabożeństwa lub głoszone kazania.

4. Osoby chore i cierpiące powinny dołączyć również osobiste cierpienia i duchowe ofiary w intencji pielgrzymów.

5. Ważną elementem jest wysłuchanie wieczornej transmisji nabożeństw w Radiu Doxa.

6. Duchowy pielgrzym korzysta z materiałów zamieszczonych na naszej stronie internetowej. Każdego dnia będziemy chcieli zamieszczać konferencje głoszone na pielgrzymkach, podsunąć rozważania różańcowe i biblijne na każdy dzień.

Taki sposób pielgrzymowania jest pomocą dla tych, którzy idą do Częstochowy. A ci, co zmierzają do naszej Matki wypraszają łaski dla tych, co pozostali w domu. Tak tworzy się duchowa rodzina; w trasie i tych w domu. Swoista łączność i pomoc. Każdy pielgrzym, którzy wybiera się w drogę pielgrzymią niech zachęci swoich domowników do duchowego pielgrzymowani. To piękne dzieło niech będzie udziałem wielu naszych diecezjan.