Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Informacje medialne

Opublikowano: niedziela, 04 sierpień 2019

Wzorem ubiegłych lat, bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy medialnej. Zachęcamy do skorzystania z mediów, które sami przygotowujemy:

STRONA INTERNETOWA: www.pielgrzymka-opolska.pl To na niej publikujemy najważniejsze ogłoszenia związane z życiem pielgrzymki, materiały pielgrzymkowe w formie elektronicznej, przydatne informacje dla pielgrzymów, świadectwa, relacje, audycje.

PROFIL FACEBOOK: www.facebook.com/PielgrzymkaOpolska Profil chcemy wykorzystać po raz kolejny, by na nim publikować zdjęcia, nagrania oraz informacje prosto z trasy pielgrzymki.

AUDYCJE W DIECEZJALNYM RADIO „DOXA”:

–  WEJŚCIE Z TRASY, czyli rozmowy reportera z pielgrzymami - z trasy i miejsc postojów - od poniedziałku do soboty, kilka razy w ciągu dnia,

–  audycja W DROGĘ – w podróż czy na pielgrzymkę? – od poniedziałku do piątku, g. 15:15,

–  WIECZORNE STUDIO PIELGRZYMKOWE z udziałem zaproszonych gości – od poniedziałku do piątku, g. 19:10,

–  TRANSMISJE NABOŻEŃSTW WIECZORNYCH, przygotowanych przez pielgrzymów – od poniedziałku do piątku, g. 20.00;

–  TRANSMISJA MSZY ŚW.:
W CZWARTEK, 15.08., g. 8:30 (Polana k/Pietraszowa);

W SOBOTĘ, 17.08., g. 11:00 (Jasna Góra).

Ponadto Radio DOXA umożliwi swoim słuchaczom przekazywanie intencji modlitewnych, które poszczególne grupy pielgrzymkowe włączą do swojej modlitwy. Treść intencji można przekazywać za pośrednictwem formularza, dostępnego na stronie internetowej naszej diecezjalnej rozgłośni: www.doxa.fm

N O W O Ś Ć !!!

Aplikacja mobilna BONAFIDE (dostępna od początku sierpnia 2019).W ubiegłym roku po raz pierwszy w Polsce pielgrzymi sześciu pieszych pielgrzymek na Jasną Górę (lubelskiej, zamojsko-lubaczowskiej, kieleckiej, krakowskiej, radomskiej oraz warszawskiej pielgrzymki niepełnosprawnych) korzystały z Aplikacji Mobilnej BONAFIDE. W tym roku do ich grona dołączy także nasza opolska pielgrzymka. Mobilna aplikacja BONAFIDE to narzędzie, dzięki któremu wszyscy pielgrzymi – idący oraz duchowo wspierający – mogą zjednoczyć się w trakcie trwania pielgrzymki, otrzymywać informacje na bieżąco od organizatorów pielgrzymki, a także dzielić się swoimi wrażeniami. Aplikacja nie tylko pokazuje ogólną trasę wędrówki, ale również zawiera cały niezbędnik pielgrzyma – w tym zbiór modlitw, pieśni oraz czytań, dzięki czemu każdy użytkownik będzie doświadczał wspólnoty ze wszystkimi pielgrzymami. Każdy użytkownik aplikacji ma możliwość tworzenia osobistej kroniki, która opisuje trwającą lub odbytą pielgrzymkę. Umożliwia ona również dodanie opisu dla poszczególnych miejsc podróży oraz zdjęć. Kronikę można następnie udostępnić w mediach społecznościowych. Aplikacja BONAFIDE (łac. w dobrej wierze) dedykowana pielgrzymkom to projekt polskich przedsiębiorców z branży cyfrowej skupionych w Związku Cyfrowa Polska. Aplikacja uzyskała pełną aprobatę Konferencji Episkopatu Polski.

APLIKACJĘ MOŻNA POBRAĆ BEZPŁATNIE ze sklepu Google Play pod adresem wpisując nazwę: „BONAFIDE”, a następnie wybierając interesujący nas strumień pielgrzymki. PROGRAM JEST BEZPŁATNY i dostępny na razie na telefony z systemem Android. Jak zapowiadają inicjatorzy projektu, po tegorocznym teście aplikacja ma zostać rozszerzona o nowe funkcje. Drogich Przewodników prosimy o poinformowanie pielgrzymów o tej aplikacji, dla których, jak ufamy, zwłaszcza niezbędnik pielgrzyma będzie przydatny w drodze. O aplikacji można powiedzieć także duchowym pielgrzymom, gdyż dla nich będą dostępne odrębne materiały.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Po zainstalowaniu należy założyć swoje konto, a następnie wybrać naszą Pielgrzymkę i odpowiedni strumień. TEGOROCZNA APLIKACJA BĘDZIE WERSJĄ TESTOWĄ, stąd prosimy o wyrozumiałość w ewentualnych niedociągnięciach lub błędach, a zarazem będziemy wdzięczni za opinie na jej temat, jak również głosy w jaki sposób rozbudować jej możliwości. W tym roku aplikację przygotowuje ks. Paweł Chyla.

Serdecznie dziękujemy mediom, które od lat towarzyszą naszej pielgrzymce. Są to zwłaszcza: Diecezjalne Radio DOXA (można słuchać online: www.doxa.fm), Opolski Oddział GOŚCIA NIEDZIELNEGO (www.opole.gosc.pl), NOWA TRYBUNA OPOLSKA (www.nto.pl). Nie sposób pominąć wielu lokalnych i parafialnych stron internetowych i czasopism, które informują o pielgrzymce, za co również wyrażamy naszą wdzięczność. Podziękowania kierujemy także do Księży oraz Osób Świeckich, które podejmowały współpracę i chętnie udzielały informacji mediom. Drogich Księży prosimy o przekazywanie pielgrzymom i parafianom informacji o wspomnianych mediach i zachętę do korzystania z nich. Zachęcamy jednocześnie, by tworzyć np. konta czy grupy na platformie Facebook swoich parafialnych grup idących w pielgrzymce. Pozwala to na wymianę informacji oraz utrzymanie kontaktów w ciągu roku. Dzisiejsze sieci społecznościowe dają ogromny potencjał, który trzeba wykorzystać; dzięki nim docieramy przede wszystkim do młodzieży.

BARDZO WAŻNE !!!

PRZESTRZEGAMY przed publikowaniem informacji bez zgody autorów oraz bez praw autorskich. Chcąc publikować np. kazanie czy konferencję, zawsze prosimy zapytać o to głoszących. Przy publikacji zdjęć zadbajmy o to, by były świadectwem naszej wiary a nie powodem zgorszenia. Dziękujemy za wszelką pomoc i współpracę.