Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Informacje medialne

Opublikowano: czwartek, 07 lipiec 2022

 

  1. Aplikacja Bonafide

Wzorem ubiegłych lat zachęcamy do skorzystania z aplikacji mobilnej Bonafide. Dzięki niej wszyscy pielgrzymi – idący oraz duchowo wspierający – mogą zjednoczyć się w trakcie trwania pielgrzymki, otrzymywać na bieżąco informacje od organizatorów pielgrzymki, a także dzielić się swoimi wrażeniami.

Aplikacja nie tylko pokazuje ogólną trasę wędrówki, ale również zawiera cały „niezbędnik pielgrzyma”, w tym zbiór modlitw, pieśni oraz czytań, dzięki czemu będzie można doświadczyć wspólnoty ze wszystkimi pielgrzymami. Każdy użytkownik aplikacji ma możliwość tworzenia osobistej kroniki, która opisuje trwającą lub odbytą pielgrzymkę. Umożliwia ona również dodanie opisu dla poszczególnych miejsc podróży oraz zdjęć. Kronikę można następnie udostępnić w mediach społecznościowych.

Aplikacja BONAFIDE (z łac. w dobrej wierze) dedykowana pielgrzymkom to projekt polskich przedsiębiorców z branży cyfrowej skupionych w Związku Cyfrowa Polska. Aplikacja uzyskała pełną aprobatę Konferencji Episkopatu Polski.

Można ją pobrać na urządzenia z system Android ze sklepu Google Play oraz IOS ze sklepu App Store, wpisując nazwę Bonafide, a następnie wybierając interesujący nas strumień pielgrzymki. Aplikacja będzie dostępna na początku sierpnia.

Drogich Przewodników prosimy o poinformowanie pielgrzymów o tej aplikacji, dla których, jak ufamy, zwłaszcza „niezbędnik pielgrzyma” będzie przydatny w drodze. O aplikacji można powiedzieć także duchowym pielgrzymom, gdyż dla nich będą dostępne odrębne materiały.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Po zainstalowaniu należy założyć swoje konto, a następnie wybrać naszą Pielgrzymkę i odpowiedni strumień.

  1. Współpraca medialna

Wzorem ubiegłych lat, bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy medialnej.

Zachęcamy do skorzystania z mediów, które sami przygotowujemy:

- Strona internetowa: www.pielgrzymka-opolska.pl
To na niej publikujemy najważniejsze ogłoszenia związane z życiem pielgrzymki, materiały pielgrzymkowe w formie elektronicznej oraz przydatne informacje dla pielgrzymów;

- Profil Facebook: www.facebook.com/PielgrzymkaOpolska
Profil ten chcemy wykorzystać po raz kolejny, aby publikować na nim zdjęcia, nagrania oraz informacje prosto z trasy.

- Jak co roku, naszej pielgrzymce towarzyszyć będą dziennikarze Diecezjalnego Radia Doxa (transmisje na żywo, wieczory pielgrzymkowe i inne), jak również dziennikarze Opolskiego Oddziału Gościa Niedzielnego (www.opole.gosc.pl). Tematyka pielgrzymki będzie obecna także w wielu innych lokalnych mediach.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy podziękować mediom, które od lat towarzyszą naszej pielgrzymce, a zwłaszcza Diecezjalnemu Radio Doxa i Opolskiemu Oddziałowi Gościa Niedzielnego. Nie sposób pominąć także wiele lokalnych i parafialnych stron internetowych i czasopism, które informują o pielgrzymce. Nasze podziękowania kierujemy także do księży i osób świeckich, które podejmowały współpracę z nami i chętnie udzielały informacji mediom.

Drogich Księży prosimy o przekazywanie pielgrzymom i parafianom informacji o wspomnianych mediach i zachęcanie do korzystania z nich. Jednocześnie zachęcamy, aby tworzyć np. na platformie Facebook konta czy grupy swoich parafialnych grup pielgrzymkowych. Pozwala to na wymianę informacji oraz utrzymanie kontaktów w ciągu roku. Dzisiejsze sieci społecznościowe dają ogromny potencjał, który trzeba nam wykorzystać; dzięki nim możemy dotrzeć także i do młodzieży.

Jednocześnie przestrzegamy przez publikowaniem informacji bez praw autorskich i zgody autorów. Chcąc opublikować np. kazanie czy konferencję, zawsze należy zapytać o to głoszących. Niech celem publikacji w mediach jakichkolwiek treści będzie zawsze złożenie świadectwa wiary.