Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Kilka uwag organizacyjnych

W czasie marszu pielgrzym ma ze sobą: doku­ment tożsamości i legitymację pielgrzymkową, modlitewnik „Droga do Nieba”, różaniec, śpiewnik, jedzenie na cały dzień (zupa na obiad będzie!), kubek i łyżkę, pelerynę lub parasol od deszczu, czapeczkę od słońca, preparaty do pielęgna­cji nóg, bandaż elastyczny z opatrunkiem i inne środki higieniczne. Pamiętać trzeba o stale używanych przez siebie  lekarstwach, gdyż pielgrzymkowa służba medyczna nie jest apteką. Pamiętajmy również o wygodnych butach i odpowiednich skarpetach.

            Bagaż trzeba solidnie spako­wać, opisać (nazwisko, grupa, kolor) i zabezpie­czyć przed deszczem. Do bagażu jest przypięty żeton z numerem - trzeba go pilnować, gdyż za zgubione żetony trzeba zapłacić. Bagaże są przewożone oznakowanymi samochodami – trzeba dobrze zapamiętać swój.

            Wszyscy zabie­ramy ze sobą chrześcijańską radość, uśmiech dla bliźniego, spory zapas słów: „dziękuję” i „przepraszam”, a nade  wszystko Boga w sercu przez łaskę  uświęcającą.

Szczęść Boże!