Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Dzień na pielgrzymce

Jak wygląda dzień pielgrzymkowy? Takie pytanie może frapować tego, kto pierwszy raz wybiera się na pielgrzymkę.

Dzień jest wypełniony od rana do późnego wieczora. Centralnym punktem każdego dnia jest Eucharystia, która raz jest sprawowana popołudniu innym razem w ciągu dnia a i zdarza się, że wczesnym rankiem. Zasadniczo w ciągu dnia pielgrzymujemy tzn. musimy pokonać konkretny odcinek drogi. Od kilkunastu kilometrów do przeszło trzydziestu. W czasie naszej trasy głoszone są konferencje, rozważania i prowadzone modlitwy. Są codziennie rano godzinki, różaniec i koronka. W piątek obowiązkowo Droga Krzyżowa. Cały czas śpiewane są różne pieśni i piosenki, wzbogacone o indywidualne hymny napisane dla każdej grupy. W pielgrzymce nie może zabraknąć odpoczynku. Po przejściu danego odcinka trasy, zasadniczo ok. 6 kilometrów, następuje postój. To upragnione ok. 20 minut dla nóg. Można posiedzieć, odpocząć, coś zjeść oraz jak niektórzy, zdrzemnąć się przez chwilkę. W ciągu dnia są też dłuższe przerwy – obiady. Wtedy przez ok. godzinę pielgrzym może posilić się i naprawdę odpocząć. To posiłek, którzy przygotowują mieszkańcy danej miejscowości. Wieczorem jest czas na zakwaterowanie się i szukaniu noclegu. O godz. 20.00 wieczorne nabożeństwo.

Każdy dzień jest inny. Inne rozmowy, inne modlitwy, inne konferencje, inne Słowo Boże, wreszcie inne spotkanie z Bogiem.

Warto pójść na tak bogatą pielgrzymkę