Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Różaniec

Opublikowano: czwartek, 08 sierpień 2019

TAJEMNICE BOLESNE

I. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu

Jezus zanim przystąpił do ostatniego etapu ziemskich wydarzeń zbawczych, udał się na modlitwę. Tam z Ojcem rozmawia o Jego woli, po czym ją przyjmuje. I nam potrzeba modlitwy. Zawsze i codziennie, a szczególnie przed ważnymi wydarzeniami z życia rodziny. Przed egzaminem syna, nowym etapem pracy rodziców, ślubem córki, święceniami syna. Z modlitwą łatwiej jest przyjąć Bożą wolę i dobrze ją wykorzystać.

II. Biczowanie Pana Jezusa

Jezus został okrutnie ubiczowany. Zniósł to wszystko, bo wiedział, że to wola Boża, dlatego przyjął to z miłością. Dziś rodzina jest biczowana i raniona przez  niezgodne z Bożym zamysłem prawo, nieetyczne  zagrywki polityczne i społeczne, o których donoszą media. I my sami ranimy rodzinę przez grzech i brak miłości. Musimy dbać o rodziny. A te bolączki, na które nie ma recepty, trzeba przyjąć i ofiarować Bogu. Gdy pójdziemy z nimi pod krzyż, wtedy będzie łatwiej je przyjąć.

III. Cierpniem ukoronowanie Pana Jezusa

Okrutni kaci chcieli wyszydzić Jezusa, a tak naprawdę użyli wobec niego poprawnego tytułu. Jezus jest Królem! I potrzeba, by każda rodzina przyjęła Go jako króla swojej rodziny. Nie ma to być tylko słowna deklaracja, lecz konkretne czyny wypływające z miłości do Niego. Królowi trzeba być posłusznym. Jak to zrobić w rodzinie? Przede wszystkim musimy miłować Go i siebie nawzajem. Najlepszym sprawdzianem życia pod banderą Jezusa będzie szara codzienność.

IV. Droga Krzyżowa

Pan Jezus dla nas i naszego zbawienia przeszedł Drogę Krzyżową niosąc krzyż. Wiele bolesnych wydarzeń spotyka Go na tej drodze. I nasze życie rodzinne jest bogate w wydarzenia, jest wiele radości, ale i wiele smutków, są dni łatwiejsze i trudniejsze. Gdy w naszej drodze nie zapomnimy Jezusa, wtedy zdołamy ją przejść w myśl przysłowia: "Podzielone cierpienie jest połową cierpienia, podzielona zaś radość jest radością podwójną”, Musimy zaprosić Mistrza na naszą drogę życia, wtedy dojdziemy do celu!

V. Śmierć na krzyżu

Jezus umiera, kończy swoją ziemską drogę, W chwili Jego śmierci towarzyszyli mu tylko najbliżsi, szczególnie Matka i umiłowany uczeń. Rodziny wielokrotnie przeżywają śmierć kogoś bliskiego. Wydarzenie to nie będzie tak trudne i bolesne, gdy będzie przy nas ktoś bliski. Powróćmy do praktyki naszych przodków, by cała rodzina towarzyszyła przy przejściu zmarłego do „domu Ojca”. Zobowiązani są do tego szczególnie dzieci, bo ich prawem i obowiązkiem jest zamknięcie oczu rodzicom. Chciejmy przekazać naszych rodziców Bogu, aby przeszli z naszych kochających dłoni w objęcia Boga.