Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Dla parafii

Opublikowano: poniedziałek, 05 sierpień 2019

Wtorek, 13 sierpnia 2019

WPROWADZENIE DO LITURGII ALBO SŁOWO PRZED BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM: Jednoczymy się dzisiaj z pielgrzymami, którzy w różnych strumieniach z różnych stron zmierzają na Górę św. Anny. To diecezjalne sanktuarium przypomina, że w wielkiej rodzinie Kościoła każdy z nas przynależy do konkretnej diecezji i konkretnej parafii, z konkretną posługą biskupów i kapłanów, zwłaszcza przy stole Eucharystii i w posłudze pojednania. Jest za co dziękować. Ale też trzeba obudzić w sobie odpowiedzialność za tych pasterzy, których Opatrzność Boża postawiła na drogach naszego życia i za tych, których może nie znamy, a którzy w swoim kapłaństwie lub życiu zakonnym przeżywają problemy i kryzysy.

INTENCJA DO MODLITWY POWSZECHNEJ: • za wszystkich pasterzy w naszej diecezji i w parafiach, a zwłaszcza za naszego biskupa Andrzeja, w 10. rocznicę konsekracji; prosimy o moc Bożego Ducha w kierowaniu naszą diecezją.