Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Różaniec

Opublikowano: czwartek, 08 sierpień 2019

CZĘŚĆ CHWALEBNA

I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa

Jedna z głównych prawd wiary informuje nas, że Jezus umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia. Drogę wiary można przejść bezrefleksyjnie. Jednak na pewnym jej etapie trzeba zapytać się, czy ja rzeczywiście wierzę w to, co Kościół do wierzenia podaje, jak również na ile to rozumiem? Powinniśmy się uczyć głębokiej wiary od Maryi, ta bowiem nie musiała biec do grobu, bo wierzyła, że On zmartwychwstał.

II. Wniebowstąpienie Pana Jezusa

Uczniowie Jezusa po Jego Wniebowstąpienia długo stali i patrzyli się w niebo. Anioł ich nie karci za to, lecz wzywa ich do dalszego działania. Na drodze wiary możemy patrzeć się w niebo, bo to cel naszej wędrówki, jednak to za mało. Musimy solidnie wypełniać także zadania spotkane na naszej drodze, a podołamy temu, bo „Pan jest z nami”.

III. Zesłanie Ducha Świętego

Na drodze wiary nie jesteśmy samy. Zawsze ktoś nam towarzyszy, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawy. Na drogach wiary powinniśmy tworzyć wspólnotę, którą cechuje wspólna modlitwa i jednomyślność. Wtedy podczas naszej drogi zstąpi na nas Duch Święty, który umocni swoimi darami, a one pozwolą nam owocniej przejść drogę wiary.

IV. Wniebowzięcie NMP

Maryja po zakończonym ziemskim życiu i spełnieniu swojego powołania, zostaje z ciałem i duszą wzięta do nieba. Wydarzenie to ma wzbudzić w nas zazdrość, która zmotywuje nas do jak najlepszego życia i najpełniejszego realizowania naszego powołania, bo gdy tak przejdziemy naszą drogę wiary, wtedy otrzymamy piękną nagrodę, jaką będzie otwarte dla nas niebo.

V. Ukoronowanie NMP

Maryja staje się naszą królową. Jako królowa dużo wymaga od swoich sług. Przede wszystkim uczy, by czynić to, co mówi do nas Jej Syn, a nasz Pan, Jezus Chrystus. A co mówi? Znamy tak wiele słów Jezusa, mamy je wszystkie wypełnić. Jezus apeluje do nas: „wierzcie”. Zatem musimy wierzyć, bo czy odmówimy naszemu królowi i naszej królowej?