Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Dla parafii

Opublikowano: poniedziałek, 05 sierpień 2019

Środa, 14 sierpnia 2019

WPROWADZENIE DO LITURGII ALBO SŁOWO PRZED BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM: Pod opieką Patrona dnia, św. Maksymiliana Marii Kolbe, jednoczymy się z pielgrzymami kroczącymi ku Jasnej Górze w bardzo długim i trudnym dla nich dniu. Myślą przewodnią rozważań w drodze jest dziś „Wdzięczność za rodzinę”, ale też odpowiedzialność za chrześcijański styl życia w naszych rodzinach. Dane statystyczne o rozwodach i problemach małżeńskich nie napawają optymizmem. Niepokój budzi też coraz częstsza niemoc dorosłych w próbach właściwego ukształtowania życiowych postaw młodego pokolenia i ich ucieczka od rodziny. Oby nasze rodziny, zwłaszcza te młode, otwarte na działanie Ducha Świętego. były prawdziwie domowymi Kościołami.

INTENCJA DO MODLITWY POWSZECHNEJ: • za naszych żyjących i zmarłych rodziców, o świętość życia w rodzinach oraz za wszystkich prowadzących nauki przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa.