Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Dla parafii

Opublikowano: poniedziałek, 05 sierpień 2019

Poniedziałek, 12 sierpnia 2019

WPROWADZENIE DO LITURGII ALBO SŁOWO PRZED BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM: „Wdzięczność za Kościół święty” – to dzisiejszy pielgrzymkowy temat. Rodzi się ona w naszych sercach, gdy uświadamiamy sobie, że dzięki mocy sakramentów Chrztu i Bierzmowania nie tylko staliśmy się dziećmi Bo
żymi i żywymi świątyniami Ducha Świętego, ale że na naszej drodze do zbawienia nikt nie musi być sam. Jesteśmy dla siebie nawzajem wsparciem i pomocą, ale też jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za swoje zbawienie. Każdy powinien być apostołem. Dziś razem z pielgrzymami modlimy się za tych, którzy nie rozumieją Kościoła, tych którzy przestali uczestniczyć w sakramentalnym życiu i tych, którzy ze wspólnoty Kościoła wystąpili.

INTENCJA DO MODLITWY POWSZECHNEJ: • za wszystkie ofiary wojen i nienawiści, w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej; prosimy o pokój dla świata i sprawiedliwość wśród narodów.