Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Dla parafii

Opublikowano: czwartek, 02 sierpień 2018

Piątek, 17 sierpnia

WPROWADZENIE DO LITURGII ALBO SŁOWO PRZED BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM:
Napełniony Duchem Świętym Patron dnia dzisiejszego i naszej diecezji, św. Jacek, pełnił misję ewangelizacyjną w ówczesnej Europie od Rzymu przez Polskę aż po Kijów. Dzisiaj tak wielu ludzi lekceważy Boże Orędzie i często, bez świadomości zagrażających aż po wieczność konsekwencji, brnie w rzeczywistość grzechu. Nasi pielgrzymi rozważają dziś niebezpieczeństwo życia bez Ducha Bożego, „na luzie i bez zasad”, byle tylko dogadzać swemu ciału. Skrajną postacią tego odrzucenia Ducha są grzechy przeciwko Duchowi Świętemu, zaś pomocą do odrzucenia tych współczesnych pokus jest otwarcie się na dar bojaźni Bożej.
INTENCJA DO MODLITWY POWSZECHNEJ:
- o łaskę nawrócenia dla grzeszników zatwardziałych i nałogowych oraz o wrażliwość sumienia dla tych, którzy – jak uczy Ojciec Święty Franciszek – ulegli zepsuciu duchowemu i już nic nie jest dla nich grzechem