Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Dla parafii

Opublikowano: poniedziałek, 05 sierpień 2019

Piątek, 16 sierpnia 2019

WPROWADZENIE DO LITURGII ALBO SŁOWO PRZED BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM: W naszej chrześcijańskiej tradycji zaprasza nas piątek do jednoczenia się z Krzyżem Jezusa Chrystusa, do uwielbienia tajemnicy Bożego Miłosierdzia i napełniania naszych serc Miłością, która płynie z Boskiego Serca Pana Jezusa. Jest to też dzień duchowej jedności z tymi, którzy doświadczają życiowego krzyża i nie zawsze sobie z tym radzą. Pielgrzymi dziękują dziś za życiowe przeciwności i uczą się kształtować swoje życie zgodnie z mądrą starą zasadą „Per aspera ad astra” czyli przez ciernie do gwiazd. Ta mądrość każe też z większym współczuciem zauważyć ludzi starych i ubogich wokół nas, by im nieść pomoc, także przez różnorodne zaangażowanie w wolontariacie.

INTENCJA DO MODLITWY POWSZECHNEJ: • za tych, którzy nie potrafią łączyć swych życiowych cierpień i problemów z tajemnicą Krzyża oraz za młode pokolenie, by odkryło na nowo mądrość, skierowanego do nich przed laty, papieskiego wezwania: „musicie od siebie wymagać, nawet gdy inni od was nie wymagają.”