Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Różaniec

Opublikowano: czwartek, 08 sierpień 2019

TAJEMNICE CHWALEBNE

I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa

Prawdę o zmartwychwstaniu Chrystusa, uczniowie Jego przekazują jedni drugim. Wzajemnie też prześcigają się w pragnieniu spotkania Pana.  Ilustruje to bieg Piotra i Jana do grobu. To prześciganie mobilizuje ich do wspólnych działań. I dobrze byłoby także w naszych rodzinach, gdybyśmy mobilizowali się wzajemnie do pogłębiania naszej wiary i rozwoju naszych praktyk religijnych. 

II. Wniebowstąpienie Pana Jezusa

Po Wniebowstąpieniu Chrystusa, Jego uczniowie stoją i długo wpatrują się w niebo. Zauważyli, że celem ich życiowej drogi jest osiągnięcia nieba. Każda rodzina musi mieć wyznaczony cel życia. Tym ostatecznym musi być niebo, a tymi pośrednimi inne różne i ważne etapy, jednak zawsze muszą prowadzić do Chrystusa. 

III. Zesłanie Ducha Świętego

Uczniowie z Maryją jednomyślnie trwali na modlitwie. Wtedy zstępuje na nich Duch Święty, który ich umacnia. Każdemu małżeństwu i rodzinie potrzebny jest Duch Święty. Widzimy to już w liturgii Sakramentu Małżeństwa, gdy śpiewamy hymn do Ducha Świętego. Jak rodziny mają prosić o Ducha Świętego? Szczególnie na wspólnej modlitwie, trwać razem, rodzice z dziećmi. Czy może być piękniejsze świadectwo wiary rodziców wobec dzieci, jak właśnie wspólna modlitwa?

IV. Wniebowzięcie NMP

Jezus sprawił, że Maryja wraz z ciałem i duszą zostaje wzięta do nieba. Pokazuje to niezwykły szacunek i miłość do matki i kobiety. I nam trzeba dostrzec i docenić kobietę – matkę w naszej rodzinie. Ciche, pokorne, a dodają blasku rodzinie i spełniają tak ważne i niezastąpione dzieła. To one przecież przynoszą nas na świat i towarzyszą naszemu życiu. Traktujmy każdą kobietę jak królową.

V. Ukoronowanie NMP

Maryja została ukoronowana na królową nieba i ziemi. A czy jest królową naszej rodziny? Czym objawia się królowanie Maryi? Powinno objawiać się tym, że bierzemy przykład z jej życia, modlimy się za Jej wstawiennictwem i spełniamy Jej prosbę: „Uczyńcie wszystko cokolwiek (Pan) Wam powie”. Wymagania Jezusa są trudne, jednak z Maryją na pewno im podołamy.