Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Różaniec

Opublikowano: czwartek, 08 sierpień 2019

TAJEMNICE ŚWIATŁA

I. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

Pan Jezus przyjmuje chrzest z rąk Jana Chrzciciela. Chrzest jest ważnym wydarzeniem w życiu rodziny. Jednak na nim nie możemy się zatrzymać, bo to dopiero początek drogi wiary nowego członka rodziny i wspólnoty Kościoła. Przed nim kolejne lata życia, naznaczone kolejnymi sakramentami i coraz większym zaangażowaniem w życie Kościoła. Na tej drodze potrzebuje wsparcia rodziny, szczególnie rodziców i chrzestnych. Nie zapomnij o tym obowiązku.

II. Cud w Kanie Galilejskiej

Pan Jezus swoją obecnością uszlachetnił gody weselne. Każdy z jakiejś rodziny pochodzi, ma swoje korzenie, swoich przodków i wspomnienia. Jednak kiedyś trzeba z niej odejść, zostawić swój dom rodzinny i założyć nową rodzinę, która ma swój początek w Bożej miłości i Sakramencie małżeństwa. Trzeba zacząć na poważnie, nie na próbę, nie na opak. Bóg nigdy nie zawiedzie, gdy się go zaprosi do swojego małżeństwa, bo On pójdzie razem z Wami, każdego dnia.

III. Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia

Jezus głosi Ewangelię i wzywa do nawrócenia. Czy moja rodzina karmi się Bożym Słowem? Tyle kazań, konferencji dla rodzin, nauk stanowych, mądrych książek. Czy to przemienia na lepsze moją rodzinę? Czy ja jestem wzorem dla innych rodzin, szczególnie dla młodych małżeństw? Nigdy nie jest za późno na słuchanie Ewangelii i przemianę naszego życia.

IV. Przemienienie na Górze Tabor

Jezus przemienił się wobec uczniów. W tym czasie uwierzyli w Niego Jego uczniowie. Zobaczyli bowiem, że jest Bogiem, usłyszeli także potwierdzenie z nieba. A czy my dostrzegamy obecność Boga w naszej rodzinie? Widzimy Jego działanie w codziennych wydarzeniach? Czy widzę Boga w moich bliskich?

V. Ustanowienie Eucharystii

Jezus ustanowił Eucharystię w obecności bliskich sobie ludzi. Ustanowił ją jako sakrament jedności, zgody i pojednania. Stąd chce, by nasze rodziny przychodziły na nią w zgodzie i jedności, razem. Dziś rodziny tak często, pod szyldem wolności i wygody, kroczą do kościoła osobno, każdy na inną godzinę. A przecież razem łatwiej, wtedy bardziej się umacniamy i wspomagamy. Ucz nas Maryjo, rodzinnie przychodzić do Boga.