Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Joomla Templates by NewJackets

Dla parafii

Opublikowano: poniedziałek, 05 sierpień 2019

Czwartek, 15 sierpnia 2019

WPROWADZENIE DO LITURGII ALBO SŁOWO  PRZED BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM: Dzisiejsza uroczystość Wniebowzięcia NMP stawia nam wszystkim przed oczy osobę Maryi, Bożej i naszej Matki. Ona najpełniej otworzyła się na moc i działanie Ducha Świętego. We współpracy z Nim wypełniła swoje życiowe powołanie i osiągnęła chwałę nieba. W tym jest dla nas Wzorem, a tematyka dnia w Pielgrzymce zaprasza do wdzięczności za życiowe powołanie każdego z nas. Jak wielu, zwłaszcza młodym ludziom trudno jest dziś przyjąć dar powołania – nie tylko do kapłaństwa czy do życia zakonnego, ale też do małżeństwa i rodzicielstwa – a potem wiernie w swoim powołaniu trwać.

INTENCJA DO MODLITWY POWSZECHNEJ: • za kleryków naszego Seminarium Duchownego, za nowicjuszy i nowicjuszki w klasztorach, o nowe powołania do służby Bożej a także za tych, którzy nie poznają i nie przyjmują łaski powołania również do sakramentalnego małżeństwa.